La Liga
0

Barcelona do 81. minute bila na koljenima pa čudesnim preokretom savladala Celtu

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Olimpijskom stadionu u 6. kolu La Lige ekipu Celte rezultatom 3:2 te su tako potvrdili dobru formu upisavši peti uzastopni ligaški trijumf.

Šok za domaće uslijedio je u 19. minuti kada je Larsen doveo goste u vodstvo. Barcelona je u ostatku prvog poluvremena apsolutno dominirala s posjedom lopte od čak 75 posto, ali nisu uspijevali doći do pogotka pa je prvo poluvrijeme okončano rezultatom 0:1.

U jeku napada domaćih, ekipa iz Viga je udvostručila prednost golom Douvikasa koji je ušao u igru samo deset minuta ranije.

Mnogi su u tom trenutku pomislili da povratka za Barcu nema, ali su se prevarili. Za samo osam minuta Barcelona je postigla čak tri pogotka, preokrenula rezultat i upisala važna tri boda.

Prvo je Lewandowski postigao dva gola, a konačnih 3:2 postavio je Cancelo minutu prije kraja meča.

Barcelona se večerašnjom pobjedom probila na prvo mjesto La Lige te ima isto bodova kao i Girona, dok je Celta tek na 17. poziciji. U narednom kolu Barcelona gostuje Mallorci, dok će Celta ugostiti Alaves.

Rezultat i strijelci:

Barcelona - Celta 3:2 (Lewandowski 81', 86', Cancelo 89' - Larsen 19', douvikas 76')