1

Baraž za Euro: Ukrajinci s dva gola prednosti idu u Sloveniju

Slavlje Andreja Jarmolenka nakon majstorije za 1:0 (Foto: EPA)
Ukrajina je u prvom meču baraža za Evropsko prvenstvo koje će se iduće godine igrati u Francuskoj na svom terenu savladala selekciju Slovenije rezultatom 2:0.

Ukrajina je dominirala od početka do kraja susreta, a odbrana Slovenije kapitulirala je u 23. minuti.

Andrej Jarmolenko je napravio veliku majstoriju u šesnaestercu Slovenije, fenomenalnom fintom prevario trojicu gostujućih igrača i pogodio suprotan ugao gola nemoćnog Samira Handanovića.

Slovenija je mogla postići gol u 28. minuti, no tragičar večeri postao je Josip Iličić, koji iz igledne prilike nije matirao Pjatova.

Ukrajina je to kaznila u 54. minuti, kada Artem Fedeckij prolazi po desnoj strani, te na drugoj stativi pronalazi Jevgena Seleznjova, koji pogađa za konačnih 2:0.

Ukraine vs Slovenia 2-0 All goals... by tony-hoksa

Seleznjov je mogao riješiti pitanje putnika u Francusku u 70. minuti kada je izašao sam pred Handanovića, ali je pogodio stativu.