1

Bale strijelac u debiju za Real Madrid

Gareth Bale (Foto: AFP)
Velški nogometaš Gareth Bale pogotkom je debitovao za Real Madrid, ali njegov je novi klub izgubio prve bodove u prvenstvu, odigravši u 4. kolu 2-2 na gostovanju kod Villarreala.

Trener Reala Carlo Ancelotti je skupo pojačanje iz Tottenhama gurnuo na teren od prve minute u ofanzivnoj liniji koju su činili i Cristiano Ronaldo, Isco, te Karim Benzema kao istureni napadač. Defanzivne vezne pozicije su pokrivali Modrić i Illarramendi, kojem je to također bio debi za Real.

Tako postavljeni Madriđani bili su u podređenom položaju na početku utakmice. Villarreal je stvarao prilike, a nagrada je stigla u 20. minuti kada se lopta odbijala po kaznenom prostoru i na kraju došla do Canija koji ju je pospremio iza leđa Diega Lopeza, inače nekadašnjeg člana "žute podmornice". Domaći su nastavili napadati, ali Real je u 38. minuti ipak došao do izjednačenja. Modrić je sjajno proigrao Daniela Carvajala, a ovaj je s desne strane ubacio pred gol gdje Baleu nije bilo teško pogoditi s vrha peterca.

Madriđani su u 64. minuti došli do vodstva prilično neobičnim pogotkom Cristiana Ronalda. Udarac Benzeme je odbranio Sergio Asenjo, lopta se odbila do Ronalda koji je pucao i pogodio jednog domaćeg igrača. Lopta se od njega opet odbila do Ronalda, a od Portugalca u mrežu. Šest minuta kasnije Giovani dos Santos je postavio konačnih 2-2, natrčavši na odbijenu loptu.

I Real i Villarreal nakon četiri kola imaju deset bodova i zaostaju za vodećim Atletico Madridom i Barcelonom koji imaju maksimalan učinak.

Primera, 4. kolo:

Atletico Madrid - Almeria 4-2 (Villa 15, Diego Costa 37-11m, Tiago 64, Raul Garcia 67 / Rodri 40, Vidal 90)

Levante - Real Sociedad 0-0 Barcelona - Sevilla 3-2 (Alves 36, Messi 75, Sanchez 90+4 / Rakitić 80, Coke 90) Villarreal - Real Madrid 2-2 (Cani 20, Giovani 70 / Bale 38, Ronaldo 64)

1. Atlético Madrid 4 4 0 0 14-4 +10 12
  2. Barcelona 4 4 0 0 12-2 +10 12
  3. Villarreal 4 3 1 0 10-5 +5 10
  4. Real Madrid 4 3 1 0 8-4 +4 10
  5. Athletic Bilbao 3 2 0 1 5-4 +1 6
  1. Espanyol 3 1 2 0 5-3 +2 5
  2. Celta Vigo 3 1 2 0 5-4 +1 5
  3. Real Sociedad 4 1 2 1 4-3 +1 5