Le Championnat
0

Auxerre zaustavio Rennes

Do ove nedjelje nogometaši Rennesa su imali samo jedan poraz u sezoni Le Championnata, što je uvjerljivo najmanji broj izgubljenih utakmica od svih ostalih učesnika francuske lige.

No, drugi su pretrpjeli u 13. kolu ovog vikenda, prilikom gostovanja kod aktuelnog viceprvaka Auxerrea. Pobijedio je Auxerre 2-1 i to kasnim pogotkom Quercije u 87. minuti. Mreže su mirovale tokom prvog dijela, a potom se igra razvila u nastavku. Slovenac Birsa je u 67. minuti domaćinu donio prednost, koju je potom anulirao Ekoko u 70. minuti. No, završnica je ipak donijela pad Rennesa.

U drugom ogledu ove nedjelje PSG je iščupao bod kod Lorienta (1-1). Domaćin je vodio pogotkom Kitambale sve do zadnjih trenutaka meča. No, brazilski nogometaš Nene je na samom kraju izjednačio na konačnih 1-1, a pritom je postigao svoj sedmi pogodak u sezoni. Ispred njega, na listi strijelaca, su tek El-Arabi (Caen) i Sow (Lille) sa po devet pogodaka, te Payet (St. Ettiene) koji je osam puta tresao suparničke mreže.

Le Championnat, 13. kolo:

Auxerre - Rennes 2-1 (Birsa 67, Quercia 87 / Ekoko 70) Lorient - PSG 1-1 (Kitambala 32 / Nene 90) Lyon - Nica (kasnije)

Tabela: 1. Brest 22. 2. Lille 21, 3. Montpellier 21, 4. Rennes 20 (-1), 5. PSG 20...