Allianz Arena
10

Atletico nakon preokreta savladao Napoli i plasirao se u finale Audi Cupa

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su danas na Allianz Areni u Minhenu u polufinalu Audi Cupa ekipu Napolija rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme nije opravdalo očekivanja i okončano je bez pogodaka.

Najbolju priliku imali su Italijani devet minuta prije odlaska na odmor kada je Oblak odbranio penal Miliku.

Ipak, Napoli u vodstvo dolazi u 56. minuti kada je pogodio Callejon na asistenciju Ghoulama.

Krenuli su potom Španci znatno ofanzivnije što im se isplatilo jer su u rasponu od devet minuta uspjeli preokrenuti rezultat.

Prvo je Torres iskoristio dodavanje Griezmanna za izjednačenje, a vodstvo Atleticu i konačni rezultat od 2:1 postavio je Vietto na asistenciju Lucasa.

Inače, u posljednjoj minuti utakmice Godin je zaradio drugi žuti karton pa je morao ranije pod tuš.

U finalu Audi Cupa Atletico će igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog para u kojem se večeras od 20:30 sastaju Bayern i Liverpool.