Turnir u Minhenu
19

Atletico nakon penala savladao Liverpool i osvojio Audi Cup

Nogometaši madridskog Atletica pobijedili su večeras u Minhenu u finalu Audi Cupa nakon boljeg izvođenja penala ekipu Liverpoola i tako su osvojili ovaj prestižni turnir.

U prvom poluvremeni nije viđen pretjerano lijep nogomet. Englezi su imali veći posjed lopte u svojim nogama, ali Atletico je imao ozbiljnije prilike.

Iz jedna takve došli su u vodstvo kada je Bare u 33. minuti pogodio za 1:0.

Iako se u nastavku očekivalo da Redsi krenu u napad, to se nije dogodilo sve do posljednjih 15 minuta meča kada je Liverpool stvorio nekoliko dobrih šansi za postizanje gola.

Iz ofanzive Engleza izrodio se i penal koji je u 82. minuti relizirao Firmino te se susret okončao rezultatom 1:1.

Uslijedili su penali gdje su za Atletico sigurni bili Griezmann, Torres, Gabi, Gaitan i Filipe Luis, dok je promašaj Liverpoolovog Hendersona u drugoj seriji bio ključan da Jorgandžije osvoje trofej.

Inače, za Redse su preostala četiri penala pogodili Firmino, Origi, Kent i Grujić.