Turska Superliga
154

Asistencija i ovacije za Pjanića u debiju, meč obilježio komičan gol Batshuayija

D. P.
Pjanić je već u sedmoj minuti pokazao zbog čega je doveden (Foto: Bešiktaš JK)
Nogometaši Bešiktaša lako su slavili protiv Yeni Malatyaspora rezultatom 3:0, a odličan debi u novom klubu upisao je Miralem Pjanić koji je i asistirao za vodeći gol.

Pjanić je već u sedmoj minuti debija pokazao zbog čega je doveden. Bh. nogometaš je uputio sjajnu asistenciju s distance za Michyja Batshuayija koji pogađa za vodstvo domaćih.

Samo tri minute kasnije Georges Kevin K'Koudou je udvostručio prednost domaćeg tima nakon što mu se odbila lopta i došla mu kao na "tacni" da matira gostujućeg golmana. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena.

U 52. minuti vidjeli smo najkomičniji trenutak utakmice. Batshuayi je bio uporan i radio je pritisak na golmana tokom cijelog susreta, a to se isplatilo jer ga je čuvar mreže gostiju napucao i lopta je završila u mreži.

Pjanić je igrao do 68. minute kada je uz ovacije ispraćen s terena. Navijači su bili zadovoljni nastupom novog svog junaka, a zamijenio ga je Mehmet Topal.

Nakon nove pobjede Bešiktaš je na vrhu i dijeli prvo mjesto na tabeli s Konyasporom. Oba tima imaju po 10 bodova.