34

Arsenal pregazio West Ham na Olimpijskom stadionu u Londonu

(Foto: EPA)
U 14. kolu Premiershipa Arsenal je u gostima na Olimpijskom stadionu u Londonu rezultatom 5:1 savladao West Ham.

Arsenal je nastavio sa sjajnim nizom bez poraza u ligi koji sada traje 13 ligaških utakmica, dok je West Ham upisao šesti uzastopni meč bez pobjede u svim takmičenjima.

Centralna figura meča bio je sjajni Alexis Sanchez koji je utakmicu završio sa tri gola i asistencijom. Čileanac je u 24. minuti asistirao Ozilu za vodstvo od 1:0, a onda postigao dva gola (72' i 80') za 3:0.

Potom se u strijelce upisao rezervista Carroll koji na drugoj strani u 83. minuti smanjuje na 3:1, ali samo minutu kasnije Oxlade-Chamberlain pogađa za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Sanchez u 86. minuti.

Arsenal u narednom kolu na Emiratesu dočekuje Stoke, dok će West Ham putovati na teško gostovanje kod Liverpoola na Anfield.