Prijateljska utakmica
0

Argentina i bez Messija bolja od Rusije

U prijateljskoj utakmici odigranoj u Moskvi na stadionu Lokomotiva argentinska nogometna reprezentacija pobijedila je Rusiju s tijesnih 3-2.

Izbornik nogometne reprezentacije Argentine Diego Maradona izostavio je Barceloninog napadača Lionela Messija iz sastava radi lakše ozljede mišića zadobivene ranije na treningu.

Ali i bez Messija u sastavu, momčad pod dirigentskom palicom Diega Maradone ostvarila je pobjedu kojoj su najviše pridonijeli igrači s klupe. Rusija je povela preko Igora Semšova u 17. minuti, da bi gostima izjednačenje donio Sergio Agüero u posljednjoj minuti prvog poluvremena udarcem s nekih dvadesetak metara.

"Gaučosi" su u nastavak krenuli furiozno i poveli su već u prvoj minuti preko "džokera s klupe" Lisandra Lopeza, a povećali ga preko drugog "džokera" Jesusa Datola u 59. minuti. Do kraja utakmice Rusi nisu uspjeli doći do poravnanja, već je tek Roman Pavljučenko s ruba kaznenog prostora uspio smanjiti nakon jednog odbijenog slobodnog udarca.

Prijateljske utakmice:

Rusija – Argentina 2-3 (Semšov 17, Pavljučenko 78 / Agüero 45, Lopez 46, Datolo 59)

Armenija – Moldavija 1-4 (Arakelyan 75 / Golovatenco 35, 64, Andronic 81, Epureanu 90-11m)

Češka – Belgija 3-1 (Hubnik 27, Baroš 41, Kadlec 78 / Vertoonghen 12)