Velika senzacija
104

Anel Hadžić odveo MOL Vidi u treće pretkolo Lige prvaka, prošla i Crvena zvezda

Večeras su odigrani revanš mečevi drugog pretkola Lige prvaka, a najveće iznenađenje priredio je mađarski MOL Vidi koji je izbacio Ludogorec.

MOL Vidi, odnosno nekadašnji Videoton, je savladao bugarskog prvaka minimalnim rezultatom 1:0 i nakon 0:0 u prvom meču u Ludogorecu prošao u treće pretkolo.

Junak mađarske ekipe postao je Anel Hadžić. Povremeni reprezentativac Bosne i Hercegovine je postigao jedini pogodak na meču u 45. minuti susreta. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Hadžić je glavom matirao Renana za veliko slavlje domaćih navijača.

Prolazak u treće kolo osigurala je i Crvena zvezda. Beograđani su slavili i u uzvratnom susretu protiv litvanske Suduve i s ukupnih 5:0 prošli dalje. Pogotke za Zvezdu postigli su Ben u 8. i Radonjić u 38. minuti susreta.

Ostali rezultati: Hapoel Beer Sheva - Dinamo Zagreb 2:2 (ukupno 2:7), Sheriff - Shkendija 0:2 (0:1), Spartak Trnava - Legia 0:1 (2:1), HJK - BATE 1:2 (1:2), Midtjylland - Astana 0:0 (1:2), Qarabag - Kukesi 3:0 (3:0), Malmo - Cluj 1:1 (2:1), Basel - PAOK 0:3 (1:5), Sturm - Ajax 1:3 (1:5).