0

Anderlecht odbranio naslov belgijskog prvaka

Nogometaši Anderlechta 33. put u historiji osvojili su naslov belgijskih prvaka. U zadnjem kolu Lige za prvaka su pred svojim navijačima savladali Lokeren s 3-1.

Završili su na taj način prvenstvo s dva boda više od Standarda iz Liegea, odnosno s tri više od Club Bruggea. Za najtrofejniji belgijski klub to je treći uzastopni naslov u Jupiler ligi.

U nedjeljnoj utakmici Anderlecht je poveo u 19. minuti preko Aleksandra Mitrovića, a nakratko je strah domaćim navijačima utjerao Hamdi Harbaoui koji je u 56. minuti izjednačio iz jedanaesterca. Međutim, samo tri minute kasnije Chancel Mbemba je ponovno donio prednost ekipe iz Bruxellesa, a konačnih je 3-1 postavio Dennis Praet u 67. minuti. Obje su ekipe završile dvoboj s igračem manje: domaćima je u 54. minuti isključen Anthony Vanden Borre, a gostima tri minute kasnije Koen Persoons.