Eredivisie
0

Ajax "petardom" ispratio Heerenveen

Aktualni holandski nogometni prvak Ajax upisao je visoku 5-1 pobjedu nad Heerenveenom na Amsterdam Areni u sklopu 2. kola Eredivisie.

Bila je to prva domaća ovosezonska utakmica za ekipu Franka De Boera, a skoro 50.000 gledatelja moglo je uživati u atraktivnoj predstavi svojih ljubimaca.

Poveo je Ajax golom Kolbeinna Sigthorssona u 37. minuti, a dvije minute kasnije izjednačio je Heerenveen na 1-1 preko Basa Dosta koji je pospremio loptu u mrežu nakon lijepe polukontre.

Treći gol postignut je u 42. minuti, a ujedno je to i najljepši trenutak susreta. Strijelac je bio defanzivac belgijske reprezentacije Toby Alderweireld koji je topovski šutirao s tridesetak metara i "skinuo paučinu" s Heerenveenovog gola.

U nastavku je Ajax još tri puta tresao mrežu gostiju, a strijelci su bili Derk Boerrigter, Miralem Sulejmani i Gregory van der Wiel.

Na prvenstvenoj tabeli Ajax se nalazi na samom vrhu ispred Feyenoorda i Twentea zbog bolje gol-razlike.

Eredivisie, 2. kolo:

Herecles – NAC Breda 2-1 Utrecht – De Graafschaap 2-2 Ajax – Heerenveen 5-1 Groningen – Den Haag (kasnije)

Redoslijed: 1. Ajax 6, 2. Feyenoord 6, 3. Twente 6, 4. Vitesse 4, 5. Heracles 4...