Primera
0

Adrian pogodio za tri boda Atletica, Valenciji pobjeda u Golijadi

Nogometaši Atletico Madrida slomili su u samoj završnici susreta 17. kola prve španske lige Celtu iz Viga na Vicente Calderonu, te se približili vodećoj Barceloni na prvenstvenoj tabeli Primere.

Dugo je Atletico pokušavao pronaći put do Celtina gola, no inače propusna odbrana ekipe iz Viga, kada su gostujuće utakmice u pitanju, vješto se branila od svih naleta Radamela Falcaa i kompanije sve do same završnice.

Pobjednički pogodak na susretu postigao je Adrian u 77. minuti susreta i to svega pet minuta nakon što je na terenu zamijenio Diega Costu.

Stvari su se mogle zakomplicirati na samom kraju utakmice kada je u 86. minuti Miranda zaradio drugi žuti karton, odnosno isključujući crveni, a svega minutu nakon toga Iago Apas pucao tik pored Atleticova gola.

Do kraja susreta je još turski reprezentativac Arda Turan uzdrmao stativu gostujućeg gola, no do promjene rezultata ipak nije došlo.

Atletico je minimalnom pobjedom smanjio, barem privremeno, zaostatak za Barcelonom na šest bodova, te povećao prednost ispred gradskog rivala Reala na sedam.

U ranije odigranom susretu Valencia je na Mestalli s 4-2 nadigrala Getafe. Roberto Soldado doveo je domaćina u vodstvo nakon svega 39 sekundi prvog poluvremena, što je najbrže primljen pogodak Getafea u Primeri. Svega šest minuta kasnije Jonas je povisio na 2-0, da bi u 13. Alvaro Vazquez smanjio na 2-1.

Do poluvremena je, tačnije u 30. minuti, Ricardo Costa ponovno vratio prednost domaćinu na dva pogotka.

Alexis za goste ponovno smanjuje u 59. minuti nastavka, ali Getafe do boda ipak nije mogao. Štaviše, Valencia u četvrtoj minuti postiže svoj četvrti pogodak i to preko Nelsona Valdeza koji je u igru ušao svega tri minute ranije.

Primera, 17. kolo

Valencia – Getafe 4-2 (Soldado 1, Jonas 7, Costa 30, Valdez 90+4 / Vazquez 13, Alexis 59) Atletico Madrid – Celta 1-0 (Adrian 77)