67

Adilović donio pobjedu Samsunsporu protiv Boluspora

Bh. nogometaš Eldin Adilović bio je strijelac pobjedničkog gola u trijumfu Samsunspora nad Bolusporom u okviru 3. kola turske PTT 1. Lige rezultatom 3:2.

Samsunspor je poveo u 25. minuti golom Umara, a gosti su izjednačili u 40. minuti preko Odabasija. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice, tačnije u 47. minuti, Umar je ponovo doveo u vodstvo ekipu Samsunspora. Međutim, novo izjednačenje rezultata je uslijedilo u 84. minuti, kada je strijelac bio Sahin.

Sva tri boda Samsunsporu je svojim golom u 90. minuti osigurao Adilović, koji je najavio još jednu odličnu sezonu u dresu turskog drugoligaša.

Samsunspor se nakon tri odigrana kola nalazi na 7. mjestu na tabeli sa četiri osvojena boda. Isti broj bodova ima i Boluspor na 5. mjestu, ali sa boljom gol razlikom.