Košarka
0

Stipanović ubacio dvanaest poena u pobjedi Trabzonspora protiv Istanbula

Andrija Stipanović
Košarkaši Trazbonspora su upisali trijumf u okviru turskog prvenstva protiv Istanbula. Konačan rezultat je glasio 87:65, a centar bh. seniorske reprezentacije Andrija Stipanović je na ovom duelu ubacio 12 poena, imao 8 skokova, te 2 asistencije.

Istanbul je dobio prvu četvrtinu meča rezultatom 22:18, da bi domaći tim bio bolji u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 20:16. Na poluvremenu je rezultat glasio 38:38.

Domaćin je dobio treću četvrtinu igre rezultatom 21:14 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali višak od sedam poena. Do kraja su napravili ubjedljivu prednost i upisali novi trijumf.

Predvodio ih je Dwight Hardy sa 20 ubačenih poena, dok je na drugoj strani najbolju partiju pružio Damir Markota sa 18 poena i 12 skokova.