53

Show Jokića u razbijanju Atlante: Od "Sombor shufflea" do dodavanje preko cijelog terena

N. K.
Nikola Jokić (Foto: Denver Nuggets)
Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su na svom parketu ekipu Atlanta Hawksa rezultatom 142:110 te su se tako učvrstili na prvom mjestu Zapadne konferencije NBA lige.

Denver je vodio od početka utakmice, a solidnu prednost imali su već na kraju prvog poluvremena (69:56).

Potpuni raspad Atlante dogodio se u trećoj četvrtini kada se praktično i riješila utakmica, ali Denver nije posustajao do kraja nego je u potpunosti razbio nemoćne goste.

Najbolji kod Denvera bio je standardno srbijanski centar Nikola Jokić koji je ostvario novi triple-double s ubačenih 19 poena te ostvarenih 14 skokova i 11 asistencija.

Najbolji igrač NBA prvaka je imao i niz spektakularnih poteza među kojima se ističe poentiranje sada već čuvenim "Sombor shuffleom". Bilo je tu i jedno dodavanje preko cijelog terena u stilu quarterbacka američkog nogometa, ali i asistencija bez gledanja.

Jokić je imao veliku podršku i u Caldwell-Popeu koji je postigao 24 poena te Porteru koji je imao 20. Najefikasniji kod Atlante bio je Capela s 19 poena.

Denver je prvi na Zapadu s 54 pobjede i 24 poraza, dok je Atlanta na 10. poziciji Istoka s omjerom 36-42.