Šok za favorita
13

Prva velika senzacija Mundobasketa: Španija izgubila od Latvije, meč obilježio nevjerovatan koš Llulla

S. G.
Na Svjetskom košarkaškom prvenstvu vidjeli smo i najveću senzaciju dosadašnjeg toka turnira koju su kreirali Latvijci pobjedom nad Španijom rezultatom 74:69.

Već nakon prve četvrtine dalo se naslutiti da Špancima neće biti ni malo lako protiv raspucanih igrača Latvije.

Davis Bertans i društvo rešetali su trojke na startu meča, ali se na pauzu otišlo minimalnom prednošću Španije od 32:29.

Posljednje minute prvog poluvremena obilježio je nevjerovatan koš Sergia Llulla. Playmaker Reala je pogodio sa centra terena, a uz to je suđen i prekršaj.

U trećoj dionici aktuelni prvaci Evrope i svijeta su povećali svoju prednost na 12 razlike, ali sve ono što su dobro učinili Španci su uprskali u četvrtoj četvrtini.

Taj period igre su Latvijci riješili u svoju korist sa čak 27:11, što im je na kraju bilo dovoljno za pobjedu nad velikim rivalom.

Prvo ime susreta bio je upravo Davis Bertans koji je ubacio 16 poena, dok je kod poraženih bolji od ostalih bio Willy Hernangomez sa 14 ubačaja.