0

Pobjedom nad Bosnom Igokea došla na vrh tabele (85:71)

Sarajevo-x.com
(Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
U derbi utakmici 12. kola Lige-6 Igokea je pobijedila Bosnu rezultatom 85:71. Ovom pobjedom je Igokea pred kraj šampionata došla na prvu poziciju.

U prvoj četvrtini susreta domaći su imali prednost nad Bosnom, pa je rezultat iznosio 23:18. Izabranici Dragana Bajića su i u nastavku utakmice bili raspoloženi, tako da su igrači otišli na odmor sa razlikom 48:35 u korist domaćina.

U prvom dijelu utakmice u redovima Studenata najefikasniji je bio Rahimić sa postignutih 19 koševa.

Nakon povratka na parket igrači Bosne su dobro počeli i u četiri minute postigli četiri koša, no domaći nisu posustajali, pa su sa 15 poena prednosti ušli u zadnjih 15 minuta utakmice. Poslije sjajne serije koševa na početku četvrtog dijela susreta bilo je već vidljivo da je Igokea spremniji protivnik u ovom susretu. Igokea je zaustavila niz od 10 pobjeda Bosne u domaćem prvenstvu.

Najefikasniji igrač Igokee je bio Dozet sa 19 poena, a u redovima Bosne Rahimić sa 22.

1. Igokea 11 10 1 939:747 21
  2. Bosna ASA BHT 11 10 1 907:807 21
  1. Čapljina Lasta 11 8 3 830:746 19
  2. SL Takovo Leotar 11 7 4 855:807 18
  3. Varda HE 11 7 4 832:798 18
  4. Mladost 10 6 4 781:740 16
  5. Hercegovac 11 5 6 768:799 16
  6. Zrinjski 11 4 7 857:850 15