83

Odigran je bh. derbi u NBA ligi, a fantastični Nurkić ima mnogo više razloga za zadovoljstvo

D. P.
Nurkić je dominirao pod košem (Foto: Screenshot)
Širom Sjedinjenih Američkih Država igrale su se utakmice na NBA parketima, a među njima mogli smo gledati i jedini bosanskohercegovački derbi u najjačoj ligi svijeta.

Jusuf Nurkić i Luka Garza obračunali su se u duelu Phoenixa i Minnesote, a na kraju je više zadovoljstva imao domaći tim za kojeg igra Nurkić. Phoenix je slavio rezultatom 97:87.

Nurkić je pružio sjajnu partiju s 11 poena, 15 skokova i šest asistencija te tako bio jedan od ključnih igrača za pobjedu. Za razliku od Nurkićeve impresivne partije, Garza je dobio manju minutažu i postigao dva poena uz jedan skok za četiri minute na parketu.

Najefikasniji košarkaši u pobjedničkom timu bili su Grayson Allen s 23 te Kevin Durant s 22 poena. Kod Timberwolvesa Anthony Edwards postigao je 17 poena.

Košarkaši Dallasa u sjajnom meču bili su bolji od Golden State Warriorsa rezultatom 108:106, a igrali su bez najboljeg igrača Luke Dončića.

U takvoj situaciji najbolje se snašao P.J. Washington koji je ubacio 32 poena, dok gostima nije pomoglo ni to što je Steph Curry ubacio 32.

Apsolutnu senzaciju vidjeli smo u Milwaukeeju gdje je prežaljeni Toronto slavio na gostovanju rezultatom 117:112.