Košarka
56

Nurkić postigao 14 poena u pobjedi Cedevite kod Zaragoze

Jusuf Nurkić
Košarkaši Cedevite pobjednički su startali u drugi krug Eurocupa. U 1. kolu grupe P hrvatska je ekipa slavila kod Zaragoze 75-67.

Od početka se Cedevita hrabro postavila kod španske ekipe, te je vodila od početka do kraja. Na poluvremenu je bilo 44-33 za Repešine igrače, koji su u napadačkom smislu kiksali samo u trećoj četvrtini. Naime, u svakoj je dionici Cedevita zabila 20 poena i više, osim u tom dijelu meča (tek deset poena Cedevita), ali domaćin to nije iskoristio za preokret.

U posljednjoj je četvrtini Cedevita rutinski čuvala vodstvo i na kraju ostvarila veliku pobjedu.

Najbolji su kod Cedevite bili Allan Ray sa 17 poena, četiri skoka i asistencije, te Goran Suton i Jusuf Nurkić sa po 14 poena.

U drugom meču grupe se igralo drugačije, a Beşiktaş je sa čak 103-101 slavio kod Lietuvos Rytasa

Eurocup, 1. kolo grupe P:

Zaragoza - Cedevita 67-75 Lietuvos Rytas - Beşiktaş 101-103

Tabela: 1. Cedevita 1-0, 2. Beşiktaş 1-0, 3. Lietuvos Rytas 0-1, 4. Zaragoza 0-1.