9. kolo Eurolige
5

Nezaustavljivi Spanoulis vodio Olympiacos do pobjede nad Realom, Fener slavio kod Maccabija

Vassilis Spanoulis (Foto: EPA-EFE)
U 9. kolu Eurolige Olympiacos je nanio prvi poraz Real Madridu, a junak susreta bio je fenomenalni Vassilis Spanoulis.

Legendarni grčki bek je bio nezaustavljiv na meču u Pireju. Susret je završio sa 20 poena, a ključni dio utakmice desio se sredinom druge četvrtine.

Rezultat je u 15. minut meča glasio 32:32, a onda je popularni Billy pogodio tri vezane trojke za samo 46 sekundi, što je bio nagovještaj prvog poraza Kraljeva.

Real Madrid, koji je u znatno oslabljenom sastavu stigao na ovo gostovanje, nije izdržao i Grci su slavili rezultatom 88:83.

Fenerbahče je slavio na gostovanju kod Maccabija rezultatom 74:70 zahvaljujući 18 poena Kostasa Sloukasa, a gostujuću pobjedu ostvario je i Efes u turskom derbiju protiv Darussafake rezultatom 93:88.

Bayern je slavio u gostima kod Gran Canarije rezulatom 89:74.