Bizarna situacija
2

Lopta na utakmici u Zadru završila na najneobičnijem mogućem mjestu, Kamenjaš zogerom krenuo da je skine

E. K.
Kenan Kamenjaš na meču protiv Zadra (Foto: Screenshot)
Sredinom druge četvrtine utakmice između Zadra i Budućnosti lopta je završila na malom semaforu na kojem se mjeri vrijeme za istek napada.

Nakon što je lopta završila na najneobičnijem mogućem mjestu, bosanskohercegovački košarkaški reprezentativac Kenan Kamenjaš je krenuo zogerom da je skine.

Ipak, uskoro se predomislio pa je jedan od domaćih košarkaša pogodio loptu koja je stajala na pomenutom semaforu nakon čega je igra nastavljena.

Inače, Budućnost je slavila u meču 14. kola ABA lige savladala domaći Zadar rezultatom 67:57.

Sastav iz Podgorice je do pobjede vodio Ferrell sa 15 poena, sedam skokova i tri asistencije dok je Tanasković dodao 14 uz pet skokova. Makoundou je susret završio sa 12 poena i pet skokova, a još je dvocifren bio Paul sa deset poena, tri skoka i dvije asistencije dok je naš Kenan Kamenjaš za 21 minutu na parketu postigao šest poena uz osam asistencija.

Kod Zadra je najbolji bio Lovro Mazalin sa 13 poena i dva skoka dok je Jambrović dodao 12 uz četiri skoka. Još dvocifren bio Drežnjak sa 11 poena, četiri skoka i dvije asistencije.