8

Košarkaški CSKA zaledili Crvenu zvezdu u hladnoj Moskvi na minus 26

F. Z.
Trener Crvene zvezde Dragan Šakota (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u 14. kolu košarkaške Eurolige od CSKA Moskve rezultatom 100:74 i tako Crveno-belim nanijeli deveti poraz ove sezone u najjačem evropskom klupskom takmičenju.

CSKA je bolje otvorio susret i nakon prvih deset minuta košarke ekipa Dragana Šakote imala je pet poena zaostatka (26:21). Dobru košarku u Megasport Areni gledali smo i u drugih deset minuta, a domaćin je na odmor otišao sa plus osam (52:44).

Armejci su treću četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 24:18, a u posljednjih deset minuta potpuno se raspala igra Crvene zvezde. Domaćin je ovaj period igre riješio u svoju korist rezultatom 24:12. Slavila je na kraju CSKA Moskva rezultatom 100:74.

Najefikasniji u redovima domaćih bio je Mike James s 29 postignutih poena. Kod Zvezde Dejan Davidovac postigao je 17 poena.