Prvenstvo BiH
37

Košarkaši Sparsa poraženi u Bratuncu, Široki Brijeg upisao novu pobjedu

Slavlje košarkaša Bratunca
Košarkaši Bratunca pobijedili su na domaćem parketu u Prvenstvu BiH ekipu Sparsa rezultatom 83:77 te su današnjim trijumfom prestigli sarajevski tim na tabeli.

Spars je bolje otvorio meč te su čak imali vodstvo nakon prve četvrtine, ali je Bratunac do odlaska na odmor vratio utakmicu u egal (42:43).

Presudna je bila potom treća četvrtina u kojoj je Spars podbacio pa je Bratunac stekao osjetnu prednost koju su uspjeli sačuvati do kraja utakmice.

Najbolji kod Bratunca bio je Rauch s double-double učinkom od 19 poena i 13 skokova, a pomoć je imao u Draškoviću koji je ubacio 20 poena. Durnik je bio najbolji kod Sparsa s 15 poena i 10 skokova, a West je postigao 19 poena.

Bratunac se probio na treće mjesto Prvenstva BiH sa četiri pobjede i dva poraza, dok je Spars na petoj poziciji s omjerom 3-3.

Od preostalih današnjih utakmica vrijedi izdvojiti novu pobjedu Širokog Brijega koji je rezultatom 95:81 pobijedio Čelik.