Euroliga
0

Košarkaši Olympiacosa drugi put bolji od Reala

Sarajevo-x.com
Košarkaši grčkog Olympiacosa i drugi put su u četvtrfinalu Eurolige pobijedili madridski Real, te došli na korak od četvrtfinala. U četvrtak je u Pireju bilo 79-73.

Nakon neizvjesnog prvog poluvremena koje je završilo vodstvom domaćina 38-36, a goste je u kontaktu držao odlični Felipe Reyes, u trećoj četvrtini je domaća ekipa pojačala odbranu, te je pobjegla na 59-49.

No, time nisu odagnali opasnost sa španske strane, već je u posljednjoj četvrtini proigrao odlični Louis Bullock koji je dalekometnim šutevima i prodorima vratio Real u igru, a njegovom tricom, tri minute prije kraja, Real je došao na milimetar od Olympiacosa (70-69).

No, Printezis i Vujčić ponovno odvode Grke do opipljivije prednosti 74-69, koju su znali sačuvati do samog kraja utakmice.

Najbolji je strijelac kod Olympiacosa bio Lynn Greer sa 19 poena, a gađao je 3-4 i za dva i za tri poena.

Gostima nisu pomogli sjajni Felipe Reyes (23 poena i devet skokova) i Louis Bullock (22 poena).

Treba reći da je u završnici sudačka trojka imala neke sumnjive odluke koje su oštetile Real, ali ipak nisu utjecale na konačan rezultat i pobjedu Grka.

Naredna, treća utakmica, se igra u Madridu (utorak), a dalje ide ekipa koja prva izbori tri pobjede.