Košarkaši Mladosti u derbiju bolji od Sparsa

FENA
OKK Spars
OKK Spars
Košarkaši Mladosti večeras su u Mrkonjić-Gradu, u derbi susretu 13. kola Lige 12 BiH pobijedili sarajevski Spars sa 62:53 (20:12, 13:6, 15:23, 14:12).

Mladost se desetom pobjedom izdvojila na vrhu tabele s bodom prednosti nad Sparsima, kojima je ovo bio četvrti poraz.

Ključnu prednost domaći su stekli u prvih 20 minuta, kada su vodili s 15 poena razlike.

Sparsi su sredinom trećeg perioda serijom 9:0 uspjeli smanjiti zaostatak na sedam, a u posljednjoj četvrtini i na pet poena, ali nisu imali snage za preokret.

Najefikasniji u pobjednikom ekipi bili su Milan Kežić s 18 i Dragan Đuranović sa 14 poena, a kod Sparsa Nedim Buza sa 12 poena, dok je Igor Josipović imao double-double učinak od 10 poena i 13 skokova.

Iznenađenje u 13. kolu priredili su košarkaši Radnika koji su u gostima pobijedili Zrinjski sa 72:71, dok je Varda slavila u Posušju sa 71:42