Grupa D
10

Košarkaši Litvanije pobijedili Crnogorce i osvojili prvo mjesto u grupi na Svjetskom prvenstvu

Košarkaši Litvanije u borbi za prvo mjesto grupe D na Svjetskom prvenstvu pobijedili su Crnu Goru rezultatom 91:71.

Nakon prvih 10 minuta rezultat je bio faktički izjednačen, s tim da je Crna Gora imala minimalnu prednost od 27:26, da bi u drugoj dionici Litvanci znatno popravili igru u odbrani, bili efikasni u napadu i došli do prednosti na poluvremenu od 48:40.

Da će Litvanija doći do pobjede bilo je jasno nakon treće dionice, koju su osvojili rezultatom 18:10, nakon čega su mirno priveli meč kraju i došli do trijumfa i prvog mjesta u grupi.

Litvaniju je do pobjede nosio Jokubaitis, koji je ubacio 19 poena, dok je isti broj poena u redovima Crne Gore ubacio Vučević.

U drugom meču ove grupe, Egipat je pobijedio Meksiko rezultatom 100:72.