Košarka
0

Kobe skinuo prokletstvo Detroita

Lakersi su prilikom posljednjih devet gostovanja u Detroitu poraženi. No, seriji je došao kraj i Kobe Bryant je odveo svoj tim do pobjede 92-77.

Bryant je postigao 30 poena, te je upisao još osam skokova i sedam asistencija za prvu pobjedu Lakersa u Detroitu nakon 8. januara 2002. godine.

Ovom prilikom je Lakersima put do uspjeha bio olakšan jer je Detroit igrao bez tri igrača prve petorke. Već duže vremena je ozlijeđen Allen Iverson, a utakmicu protiv gosta iz Los Angelesa nisu odigrali niti Richard Hamilton i Rasheed Wallace.

Usprkos tome Detroit je u transu odigrao drugu četvrtinu, koju je dobio 30-14, te su na poluvrijeme otišli s plusom od tri poena (42-39). No, realno gledano ipak nisu mogli zaustaviti kvalitetnije goste za koje je odlično odigrao i Lamar Odom sa 12 poena, 10 skokova i sedam asistencija. Najbolji igrač kod Detroita bio je Will Bynum sa 25 poena i 11 asistencija.

Phoenix je dobio šest utakmica zaredom, te su time oživjeli mogućnost ulaska među osam najboljih na Zapadu. Iako je to teška misija (zaostaju i dalje tri i pol pobjede za osmim Dallasom), sve je postalo još teže nakon poraza kod Portlanda 129-109.

Phoenixova starija ekipa, ujedno bez ozlijeđenih Stoudemirea i Barbose, teško igra "back to back" (dan za danom) utakmice, pa su nakon pobjede u srijedu protiv Dallasa, lako pali kod Portlanda.

Chicago igra sve bolje, a u zadnjih deset domaćih utakmica je imao omjer 8-2. Poraženi su tek od Clevelanda i - Miamija. No, u četvrtak su se osvetili Wadeu i društvu. Pobijedili su s laganih 106-87uz čak šest igrača koji su postigli dvocifreni i broj poena.

Ovim je Chicago prestigao Detroit, te zasjeo na sedmo mjesto Istoka.

NBA liga, četvrtak:

Detroit - LA Lakers 77-92 (Bynum 25p, 11a / Bryant 30p, 8s, 7a, Odom 12p, 10s, 7a)

Portland - Phoenix 129-109 (Roy 26p, 9s, 6a, Aldridge 29p, 12s / O'Neal 20p, 7s,4a)

Chicago - Miami 106-87 (Salmons 27p, 5a, Thomas 15p,12s / Wade 31p, 5s, 4a)