Košarka
13

Igoeka u posljednjim sekundama poražena od Budućnosti, pet poena Muse u pobjedi Cedevite

U 5. kolu ABA lige Igoeka je na domaćem terenu tijesno poražena od Budućnosti (93:92).

Igokea je nakon odličnog otvaranja sezone i tri pobjede iz četiri meča upisala drugi poraz od tima koji ima stopostotan učinak u ovoj sezoni.

Bosanskohercegovački predstavnik je bio jako blizu pobjede, ali na kraju je ipak upisao poraz i sada očekuje gostujući meč protiv Crvene zvezde u gostima narednog vikenda, a onda nastavlja sa teškim rasporedom i dočekuje Cedevitu.

Igosi su večeras na poluvremenu gubili sa sedam poena razlike (49:42), a u posljednju četvrtinu ušli su sa osam poena zaostatka (71:63). Ipak, u posljednjoj dionici stigli su do preokreta i vodstva od četiri poena razlike (87:83) u pretposljednjoj minuti meča.

Gosti su potom vratili prednost, ali to je kratko trajalo i borbenom igrom Igoeka u posljednje trenutke meča ulazi sa vodstvom 92:91 koje je izgubljeno u finišu i meč je okončan pobjedom tima iz Podgorice (93:92).

Robinson sa 26 poena predvodio je Igose, dok je na drugoj strani najbolji strijelac sa 18 poena bio Šehović.

Ranije je Cibona, koju predvodi bivši selektor Bosne i Hercegovine Damir Mulaomerović, salvadala Karpos (102:79), a 10 poena ubacio je Emir Sulejmanović.

Cedevita je u gostima porazila Mega Leks (85:82), a pet poena upisao je Džanan Musa.