Košarka
0

Euroliga: Darsussafaka preko Zvezde do prve pobjede u Top 16 fazi, Brose bolji od Barce

Crvena zvezda je ponovo pala u Istanbulu. Beograđani su u 6. kolu grupe E Top 16 faze Eurolige poraženi od Darussafake u gostima (69:66).

Zvezda je u 1. kolu ove faze takmičenja zabilježila poraz u Istanbulu kada ju je savladao Anadolu Efes. I tada, kao i ovog puta, Crvena zvezda je pala na samom kraju. Dopustila je Darussafaki da upiše prvu pobjedu u Top 16 fazi Eurolige.

Protiv Anadolua bilo je 85:84, a Zvezda je imala vodstvo većim dijelom posljednje četvrtine. Velike razlike nije bilo ni protiv Darussafake koja je slavila trojkom minutu prije kraja meča. Tim iz Srbije je mogao do izjednačenja, ali Lazić i Jović nisu pogodili šuteve za tri poena u posljednjim momentima.

Svaka četvrtina završena je vodstvom turskog tima iako je Zvezda više vremena provela kao tim koji je bio u prednosti.

Sa 14 poena Erden je predvodio Darussafaku, a za Zvezdu je 16 poena ubacio Kinsey. Interesantno, Kinsey je uz Štimca, koji je postigao 11 poena, bio jedini igrač Zvezde sa dvocifrenim učinkom.

Unicaja je kao domaćin poražena od Lokomotiv Kubana rezultatom 82:64 što je treći vezani poraz španskog tima u Euroligi.

Kuzmaniskas je upisao 16 poena za Unicaju, a odlični Delaney sa 21 poenom i sedam asistencija bio je najbolji pojedinac gostiju.

8. Darussafaka 1-5

U grupi F Barcelona je upisala četvrti poraz u Top 16 fazi Eurolige, a bolji od nje bio je šampion Njemačke Brose Baskets koji je slavio rezultatom 74:70.

Strelnieks je postigao 16 poena za Brose, a Barcelonu je sa 19 poena predvodio Doellman.