Košarka
0

Eurobasket 2003: Oproštaj za BiH

Atmosfera netom prije utakmice
Reprezentacija BiH nije se uspjela izboriti za drugi krug takmičenja na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

Od naših košarkaša jučer su bolji bili i talijanski reprezentativci savladavši nas sa 80:72.

Porazom od Italije naša reprezentacija je završila svoj nastup na Evropskom prvenstvu u Švedskoj.

U posljednjoj utakmici najefikasniji u reprezentaciji BiH su bili Mršić i Castle sa po 12 poena, dok je u reprezentaciji Italije najefikasniji bio Bulleri koji je postigao 24 koša.

Reprezentacija Francuske direktno se plasirala u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobjedom u 3. (posljednjem) kolu prvog kruga takmičenja protiv odovarajuće selekcije Slovenije. Francuska je pobjedom protiv Slovenije, rezultatom 88:82, osvojila prvo mjesto u grupi A.

U drugi krug takmičenja pored Francuske iz naše grupe plasirale su se i reprezentacije Slovenije i Italije.

Grčka - Ukrajina 79 - 73 Turska - Hrvatska 75 - 72

Pored naše reprezentacije od Evropskog su se prvenstva oprostile i reprezentacije Latvije, Švedske i Ukrajine.

Uz Francuze direktno u četvrtfinale su se plasirali Litvanci, Španci i Grci, dok će se u dodatnom eliminatornom krugu za prolazak u četvrtfinale boriti:

Rusija - Hrvatska Turska - SCG Slovenija - Izrael Njemačka - Italija.