Slavio i Boston
24

Dončićev Dallas razbijen na startu play-offa, Harden i Zubac su im održali čas košarke

N. M.
Protekle noći su na NBA parketima odigrana četiri susreta prve runde play-offa, a težak poraz su upisali Dallas Mavericksi u gostima kod Los Angeles Clippersa.

Clippersi su slavili 109:97, što nije rezultat koji sugeriše na katastrofu, ali igra Dallasa tako je izgledala dobrim dijelom utakmice.

U prvom poluvremenu Luka Dončić i društvo nisu mogli pogoditi gotovo ništa i šutirali su svega 25% iz igre, pa je nakon dvije četvrtine rezultat bio 59:30 za Clipperse.

Dominacija Clippersa nastavljena je i u drugom dijelu meča, a Dallas je samo uspio da ublaži poraz u meču u kojem je ekipa izgledala kao raštimani orkestar.

James Harden je skupa sa Ivicom Zubcem održao čas košarke Mavsima, sjajni playmaker je ubacio 28 poena te podijelio 8 asistencija, a hrvatski centar je blistao sa 20 poena i 15 skokova. Kod Dallasa je 33 poena ubacio Dončić, a 31 Kyrie Irving.

Siguran trijumf je upisala i najbolja ekipa lige u regularnoj sezoni Boston. Celticsi su sa 114:94 na domaćem parketu deklasirali Miami, a triple-double je upisao Jayson Tatum sa 23 poena, 10 skokova i 10 asistencija.

Uprkos izostanku povrijeđenog Giannisa Antetokounmpa, Milwaukee je poveo s 1:0 u seriji protiv Indiane, slavivši sa 109:94.

Blistao je Damian Lillard sa 35 poena kod Bucksa, dok je 23 koša dodao Khris Middleton. Pacersima nije pomogla brutalna partija Pascala Siakama od 36 poena i 13 skokova.

Za kraj, Oklahoma je 94:92 savladala New Orleans Pelicanse, a šut za pobjedu gostiju uz zvuk sirene promašio je CJ McCollum.