Euroliga
3

Budućnost se dobro držala u Moskvi, ali na kraju doživjela debakl od CSKA

Košarkaši Budućnosti doživjeli su poraz na gostovanju u Moskvi kod CSKA rezultatom 99:69 u meču 21. kola Eurolige.

Domaći su bolje otvorili meč i već u prvoj dionici dolaze do dvocifrene prednosti. U jednom trenutku je bilo 11 poena razlike (26:15), ali do kraja prve četvrtine Budućnost je smanjila i na prvu pauzu se otišlo s prednošću domaćih od 28:20.

Vrlo brzo gosti iz Podgorice smanjili su prednost CSKA, a dobrom igrom do poluvremena uspjeli su otići na odmor s pet poena zaostatka. Bilo je 52:47.

CSKA je nagovijestila u trećoj donici da pod svaku cijenu želi doći do pobjede i povećali su svoje vodstvo, a onda u posljednjoj četvrtini prava rapsodija domaćih igrača koji su postigli čak 27 poena, naspram osam Budućnosti i na kraju su ih pobijedili čak 30 razlike.

De Colo je na kraju ubacio 26 poena, dok je Hackett ubacio 17. Kod gostiju je Cole postigao 11 poena i Bell se istakao s deset.

Aktuelni prvak Evrope Real Madrid kao gost je pobijedio Durussafaku rezultatom 86:82 te su zadržali drugu poziciju na tabeli.