Košarka
0

Bosna osigurala nastup u završnici Goodyear lige

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom su u susretu 24. kola Goodyear lige savladali FMP sa 84:77 (25:19, 22:17, 26:19, 11:22). Susret je odigran u dvorani Mirza Delibašić, pred oko 6.000 gledalaca, a sudili su Dubravko Muhvić (Hrv), Andrej Jeršan (Slo) i Tonči Anzulović (Hrv).

Pobjedom nad FMP-om studenti su dva kola prije kraja ligaškog dijela takmičenja osigurali pasman u završnicu koja se krajem aprila održava u Sarajevu.

Nakon prilično izjednačenog prvog poluvremena Bosna je u nastavku uspjela razbiti otpor gostiju i serijom poena u 27. minuti povesti s 20 poena razlike (71:51). Gosti su do kraja uspjeli samo ublažiti poraz.

Najefikasniji kod Bosne bili su Lance Williams sa 21, Nick Williams sa 19 i Vasiljević s 13 poena, a kod FMP-a Pupović sa 16 i Cvetković sa 14 poena.

U narednom kolu Bosna gost je vršačkog Hemofarma, a u posljednjem kolu dočekuje Olimpiju.