ULEB kup
0

Bosna nakon pet produžetaka poražena u Berlinu

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom pretpjeli su četvrti poraz u ULEB kupu. U susretu petog kola Bosna je na gostovanju u Berlinu u dvorani Max Schmeling, pred više od 5.000 gledalaca, nakon pet produžetka poražena od Albe sa 141:127 (15:16, 21:21, 21:16, 14:18, 70:56).

Rezultat nakon 40 minuta igre bio je 71:71.

Košarkaši Bosne bili su na pragu druge pobjede i iznenađenja u Berlinu. Punih 60 minuta "studenti" su imali rezultatsku prednost, koju su prokockali u finišu petog produžetka i na kraju izgubili sa velikih 14 poena razlike.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena "studenti" su krajem trećeg i početkom posljednjeg perioda serijom koševa uspjeli doći do prednosti od devet poena. No, rezultatsku prednost nisu uspjeli zadržati do kraja meča. Alba je, naime, u posljednjih sedam minuta uspjela doći do poravnanja i produžetaka.

Produžeci su donijeli također izjednačenu igru, pa se na pobjednika čekalo još 25 minuta. Bosna je konstantno vodila i po pet poena razlike, ali je padala u finišu, pa su domaći serijom poena uspijevali doći do poravnanja i novog produžetka. Tek u petom produžetku Alba je slomila otpor sarajevske ekipe i došla do ubjedljive pobjede.

U narednom kolu Bosna gostuje britanskoj ekipi Guilford Heat, dok Alba dočekuje Joventuta.

Rezultati susreta petog kola A-grupe košarkaškog ULEB kupa:

Alba Berlin - Bosna ASA BH Telecom 141:127 (pet produžetaka) Joventut - Šiauliai 90:65 Guilford Heat - Turk Telekom 67:107

1. Joventut 5 5 0 451:344 10
  2. Turk Telekom 5 4 1 464:412 9
  3. Alba Berlin 5 3 2 445:421 8
  4. Šiauliai 5 2 3 397:420 7
  5. Bosna ASA BHT 5 1 4 437:474 6
  1. Guildford Heat 5 0 5 331:454 5

Parovi šestog kola (11. decembra): Turk Telekom - Šiauliai, Alba Berlin - Joventut, Guildford Heat - Bosna ASA BHT.