Košarka
99

BiH slavila protiv Makedonije u pripremnom meču

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Makedoniju (75:69) u pripremnom meču odigranom u Skopju.

Nakon dva vezana poraza od Belgije i Crne Gore, BiH je na prijateljskom turniru u Skopju savladala domaćina Makedoniju i time nastavila pripreme pred kvalifikacije za Eurobasket 2017. godine.

Prva četvrtina je većim dijelom bila ujednačena sve do posljednje tri minute kada naš tim dolazi do prednosti koju je povećao na šest poena razlike (26:20). U drugoj dionici nismo ispuštali prednost i na poluvrijeme se otišlo uz naše vodstvo 40:33.

Domaći tim je znatno boljom igrom u trećoj četvrtini stigao do preokreta i posljednju četvrtinu meča otvorili smo sa deficitom od tri poena (60:57). Ipak, na kraju smo uspjeli slaviti rezultatom 75:69.

Mirza Teletović je bio naš najbolji strijelac sa 26 poena, a pratio ga je Kikanović sa 16 poena. Jusuf Nurkić nije nastupio u ovom meču.

Makedonce je predvodio Stojanovski sa 22 poena.

BiH: Buza 3, Kikanović 16, Gajić 2, Gordić 10, Teletović 26, Zahiragić, Vrabac 5, Gegić, Sulejmanović, Milošević, Musa 3, Halilović 10.