Novi poraz naših košarkaša
0

Belgija savladala BiH s 26 poena razlike

Sarajevo-x.com
Rezultati pripremnih utakmica košarkaške reprezentacije BiH za Eurobasket 2011 ne obećavaju mnogo. Naši košarkaši su zabilježili još jedan poraz, ovog puta od Belgije.

Belgijanci su u četvrtak navečer protiv naše reprezentacije slavili rezultatom 81:55. Prvi dio susreta su naši reprezentativci uspijevali držati priključak. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 39:33.

U nastavku utakmice je reprezentacija BiH pružila lošiju igru, posebno u posljednjoj četvrtini. Naši su reprezentativci izgubili ovu utakmicu sa 26 poena razlike.

Najefikasniji košarkaš BiH je bio Mirza Teletović sa ubačenih 16 poena i 4 skoka. Najbolji u redovima Belgijanaca je bio Axel Heravelle sa 16 poena i 7 skokova.

Košarkaška reprezentacija BiH u petak navečer igra utakmicu protiv reprezentacije Francuske.