sport
0

Karate: Tri medalje za BiH na EP u Stavangeru

FENA
Prvog dana 41. evropskog prvenstava u karateu, koje se održava u norveškom Stavangeru, reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je tri medalje (po jedno zlato, srebro i bronzu).

U pojedinačnoj konkurenciji najsjajnije odličje osvojio je Mensur Cakić u kategoriji do 70 kg. Dvadesetčetverogodišnji Konjičanin, aktualni svjetski viceprvak, je u kategoriji do 70 kg u finalnoj borbi savladao predstavnika Belgije s 1:0.

Srebrenu medalju u kategoriji do 80 kg osvojio je je Arnel Kalušić, koji je u finalu u produžetku meča sudijskim preglašavanjem poražen od engleskog predstavnika.

Nejveći uspjeh bosanskohercegovačkog karatea u dosadašnjim nastupima na evropskim prvenstvima upotpunio je Mate Odak, osvajanjem bronze u kategoriji do 75 kg.