sport
0

Karate: Muška reprezentacija BiH osvojila Superkup

FENA
Muška karate reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvo, a ženska drugo mjesto na međunarodnom Superkupu održanom na španskim Tenerifima.

Nabolji karatisti naše zemlje, koji su nastupili u sastavu: Kenan Alikadić, Admir Hadžić, Oliver Mandarić, Admir Zukan i Arnel Kalušić, u prvom meču savladali su selekciju Turske s 2:1, a u borbi za titulu pred 8.000 gledalaca istim rezultatom bili su bolji i od domaćina Španije, akutalnog svjetskog i evropskog prvaka.

Ženska ekipa BiH, koja je nastupila je u sastavu Arnela Odžaković, Merima Softić, Mirsada Suljkanović i Una Selman, osvojila je drugo mjesto u konkurenciji veleslila u ovom sportu - Španije i Francuske. Nakon pobjede nad Francuskinjama s 2:0, izabranice selektora Fikreta Selmana u borbi za prvo mjesto poražene su od Španije s 1:2.

Turnir je poslužio selektorima Suadu Ćupini i Fikretu Selmanu za provjeru forme naših takmičara uoči nastupa na Evropskom prvenstvu, koje će se od 4. do 6. maja održati u Bratislavi (Slovačka).