1

Juventus bez finala na svom stadionu, M'Bia heroj Seville

Anadolija/Klix.ba
(Foto: AFP)
Večeras su odigrane dvije uzvratne utakmice polufinala UEFA Euvopa lige, gdje je Sevilla branila 2:0 kod Valencije, a Juventus se na domaćem terenu borio sa zaostatkom protiv Benfice.

Valencia je vodila rezultatom od 3:1 sve do sudijske nadoknade od pet minuta, kada je Stephane M'bia zabio gol u četvrtoj minuti nadoknade. Ovaj gol došao je kao šok navijačima Valencije, obzirom da se radi o golu koji je odveo Sevillu u finale Evropa lige, zbog gola u gostima.

Feghouli je dao gol u 14. minuti, Beto je zabio autogol u 26. minuti i treći gol zabio je Jeremy Mathieu u 70. minuti utakmice. Uprkos pobjedi, u finalu Evropa lige naći će se Sevilla.

Juventus i Benfica odigrali su 0:0, zbog čega je Benfica prošla u finale Evropa lige nakon 2:1 iz prvog susreta.

Finale se igra 14. maja na stadionu Juventusa u Torinu.

Rezultati uzvratnih susreta polufinala:

Juventus - Benfica 0:0 (prvi meč 1:2) Valencia - Sevilla 3:1 (0:2) - Sevilla ide dalje zbog gola u gostima