Američki fudbal
240

Igrači Seattlea se zagrijavali bez majica po velikoj hladnoći, metoda nije urodila plodom

Igrači sve iznenadili (Foto: Seattle Seahawks)
Kansas City Chiefsi pobijedili su u 16. kolu NFL lige u američkom fudbalu ekipu Seattlea Seahawksa rezultatom 24:10, a ovaj susret imao je i nevjerovatan uvod već na zagrijavanju.

Naime, gostujući igrači su odlučili na zagrijavanje izaći bez majica, iako je u tom trenutku na stadionu temperatura zraka bila daleko ispod nule.

Fudbaleri su ovom metodom definitivno skrenuli pažnju na sebe budući da su postali pravi hit na društvenim mrežama pa su mnogi špekulisali šta su zaista željeli postići ovim potezom.

Zagrijavanje bez majica ipak im nije puno pomoglo kasnije tokom susreta jer su očekivano doživjeli poraz od favorizovanih Chiefsa.

Nakon prve četvrtine bilo je 7:0 za domaće, u drugoj se ta prednost uvećala (17:3), a preostali poeni postignuti su u posljednjoj četvrtini za konačnih 24:10.

Kansas City je inače druga ekipa u konferenciji Američkog fudbala s 12 pobjeda i tri poraza, dok je Seattle na osmoj poziciji u konferenciji Nacionalnog fudbala s omjerom 7-8.