ABA liga
7

Igokea savladala favorizovani Mornar, sjajne partije Greena i Vaughna

Košarkaši Igokee pobijedili su u Laktašima u okviru 13. kola ABA lige ekipu Mornara rezultatom 98:91 i tako najavili bolje dane nakon dva vezana poraza.

Sjajno su obje ekipe odigrale prvu četvrtinu u kojoj je postignuto gotovo 60 poena. Izjednačeno je bilo sve do odlaska na odmor, a Igokea je imala svega jedan poen prednosti na kraju prvog poluvremena.

Sve je isto bilo i u drugom poluvremenu, igrao se koš za košem, a da će uslijediti neizvjesna završnica pokazao nam je rezultat uoči posljednje dionice koji je glasio 72:72. Ipak, Igokea je smogla snage i do kraja uspjela steći solidnu prednost za treću pobjedu u sezoni.

Najbolji kod Igokee bio je Green s 27 poena i devet asistencija, a odličan je bio i Vaughn s 22 poena. Harris je bio najbolji kod Mornara sa 17 poena.

Igokea je na osmom mjestu ABA lige s tri pobjede i 10 poraza, dok je Mornar na šestoj poziciji s omjerom 7-6.