Kup Slovenije
200

Ibričić postigao spektakularan gol iz slobodnjaka i pomogao u rušenju Maribora

Trenutak kada je Ibričić uputio udarac (Foto: Screenshot)
Nogometaši Domžala prošli su u polufinale Kupa Slovenije pobijedivši večeras ekipu Maribora rezultatom 2:1, a utakmicu je obilježio i nekadašnji bh. reprezentativac Senijad Ibričić.

Naime, igrala se 33. minuta kod rezultata 0:0 kada je Ibričić namjestio loptu iskosa s lijeve strane za slobodni udarac.

Uslijedio je fantastičan šut kojim je prevario i domaćeg golmana pa je moglo početi slavlje gostiju.

U nastavku utakmice bivši igrač Veleža Dejan Georgijević je udvostručio prednost, a počasni gol za Maribor postigao je u posljednjoj minuti meča Sellouki.

Ibričić je tako potvrdio da i u 36 godini može igrati na visokom nivou, a ovo mu je bio četvrti pogodak ove sezone u svim takmičenjima. Upisao je i dvije asistencije.

Inače, prolaz u polufinale Kupa Slovenije osim Domžala izborili su Bravo, Koper i Celje.