sport
0

Fazlija drugi na takmičenju u Ljubljani

FENA
Reprezentativac BiH, član SK Sarajevo, Nedžad Fazlija osvojio je drugo mjesto na 10. Međunarodnom takmičenju Ljubljanja-Trzin u gađanju puškom i pištoljem koje je proteklog vikenda održano u Ljubljani.

Na ovom takmičenju nastupilo je više od 200 strijelaca iz BiH, Slovenije, Hrvatske, Italije, Mađarske i Austrije, među kojima su i osvajači medalja sa EP, SP i olimpijskih igara.

Najjača konkurencija bila je kod seniora u gađanju puškom gdje je nastupilo više od 100 takmičara, u kojoj je Fazlija osvojio visoko drugo mjesto iza evropskog rekordera Mađara Petera Sidija. Naročito dobro je gađao u finalu gdje je postigao 103,5 krugova. Interesantno je da je na ovom takmičenju Sidi postigao nezvanični svjestki rekord, a olimpijski pobjednik Rajmond Debevec zauzeo je peto mjesto.

Od bh. takmičara nastupili su još Boris Varivoda i Edin Begović sa po 578 postignutih krugova i Amir Makaš sa 575 krugova, svi iz SK Zenica-Pobjeda Sport.