Atletika
0

Dva četvrta mjesta za BiH na Balkanijadi u Istanbulu

FENA
Predstavnici Bosne i Hercegovine na Balkanskom dvoranskom prvenstvu u atletici u Istanbulu ostvarili su rezulate i plasmane, koji odgovaraju njihovoj trenutnoj formi i vrijednosti u balkanskim okvirima, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Od pet bh. predstavnika najbliža medalji bila je Gorana Cvijetić, koja je u utrci na 60 m prepone bila sporija za samo sedam hiljadinki sekunde od Bugarke Kristine Damianove, koja je osvojila treće mjesto.

Četvrto mjesto osvojila je i Gorana Tešanović, koja je u bacanju kugle postavila novi državni seniorski rekord u dvorani rezultatom 13.40 m.

Plasmani i rezultati bh. predstavnika na Balkanijadi u Istanbulu:

1. Gorana Tešanović (kugla) 13.40
  2. Gorana Cvijetić (60 m prprepone) 8.74
  3. Mladena Petrušić (vis) 1.70 m
  4. Ksenija Kecman (60 m) 7.95
  5. Sait Huseinbašić (60 m) 7.20

Na prvenstvu su nastupili su takmičari iz 11 zemalja, a među njima po prvi put i predstavnici Hrvatske, koja se nedavno pridružila Asocijaciji balkanskih atletskih federacija - ABAF.

Najuspješniji u konkurenciji žena bile su domaće atletičarke Turska, dok je kod muškaraca najbolja bila reprezentacija Grčke.