0

Bh. mladi olimpijci završili nastup u Innsbrucku

FENA
Innsbruck (Foto: AFP)
Bosanskohercegovački alpski skijaš Marko Šljivić nije završio današnju utrku u slalomu na Prvim zimskim olimpijskim igrama mladih, koje se u nedjelju završavaju u Innsbrucku.

Član Skijaškog kluba Jahorina s Pala nije uspio završiti drugu vožnju olimpijskog slaloma. Zlatnu medalju osvojio je Švicarac Sando Simonet, srebro Belgijanac Dreis Van Den Broecke, a bronzu Austrijanac Mathias Elmar Graf.

Nastupom Šljivića mladi bh. olimpijci završili su u učešće na igrama. Od četvero bh. predstavnika najbolji plasman zabilježila je alpska skijašica Nađa Zvizdić osvojiviši 20. mjesto u slalomu, sankaš Kerim Čatal osvojio 24. mjesto, Zvizdić je u veleslalomu bila 31., dok je Goran Košarac u ski trčanju zauzeo 39. mjesto u utrci na 10 km slobodnim stilom.

Na najvećem omladinskom sportskom događaju ove godine na svijetu, učestvovalo je više od 1.000 mladih sportista i sportšaica u dobi od 14 do 18 godina iz 70 država.