Životna greška
376

Atletičarka iz Izraela proslavila medalju krug prije kraja trke na 5.000 metara

Lonas Chemtai Salpeter (Foto: EPA-EFE)
Predstavnica Izraela na Evropskom prvenstvu u atletici u disciplini 5.000 metara Lonas Salpeter napravila je možda i najveću grešku u životu s obzirom na to da je počela slaviti srebrenu medalju krug prije kraja trke.

Salpeter je krug prije kraja trke bila na drugom mjestu, imala je sjajan ritam i bila je veoma blizu medalje, a nakon ulaska u posljednji krug slavljenički je podigla ruke ne znajući da do cilja ima još 400 metara.

Nakon što je stala, mnogi su joj govorili da nastavi trčati, što je i uradila, ali je izgubila poziciju koja joj donosi medalju i nakon trke nije mogla zadržati suze.

Pobjednica trke na 5.000 metara je Sifan Hassan iz Holandije, srebro je pripalo Eilish McColgan, a bronza Yasemin Can.

Lonas Salpeter se u prošlosti takmičila za Keniju, ali je poslije uzela izraelski pasoš i od tada se takmiči za ovu zemlju.