sport
3

Aliću bronza, Tuki novi lični rekord

Na atletskom mitingu, koji je održan u utorak u Velenju, Bosnu i Hercegovinu su predstavljala tri atletičara iz Atletskog kluba "Zenica".

Zenički sprinter Amel Tuka trčao je na 800 metara i ostvario svoj lični rekord od 1:48:23, kojim je ujedno zauzeo petu poziciju u Evropi u kategoriji mlađih seniora. Yuriy Borzakovskiy opravdao je naziv prvaka Evrope te je i na ovom takmičenju osvojio prvo mjesto sa vremenom od 1:45:72.

U kategoriji bacanja kugle, bosanskohercegovački predstavnik Hamza Alić ostvario je rezultat od 19,90 m i time završio na trećoj poziciji iza Dylana Armstronga i Cremona, a mladi bh. bacač Mesud Pezer postigao je rezultat od 18,01 m, čime je pokazao dobru formu pred Svjetsko juniorsko prvenstvo.