{{error}}
Korisničko ime ili e-mail
Lozinka
ili
Facebook prijava


Unesite e-mail:


Objavljene nominacije za Oskara

S
23.1.2007. u 15:49
0
0
Objavljene nominacije za Oskara
0
Objavljene nominacije za Oskara
Danas je objavljen kompletan spisak nominacija za Oskara, najprestižniju nagradu američke filmske industrije. Za najbolji film nominirani su "Babel", "The Departed", "Letters From Iwo Jima", "Little Miss Sunshine" i "The Queen", dok je "Dreamgirls" dobio najviše nominacija, ali ne i onu za najbolji film.
1. Najbolji film

"Babel", "The Departed", "Letters From Iwo Jima", "Little Miss Sunshine", "The Queen"

2. Najbolji glumac

Leonardo DiCaprio (Blood Diamond), Ryan Gosling (Half Nelson), Peter O'Toole (Venus), Will Smith (The Pursuit of Happyness), Forest Whitaker (The Last King of Scotland)

3. Najbolja glumica

Penelope Cruz (Volver), Judi Dench (Notes on a Scandal), Helen Mirren (The Queen), Meryl Streep (The Devil Wears Prada), Kate Winslet (Little Children).

4. Najbolji sporedni glumac

Alan Arkin (Little Miss Sunshine), Jackie Earle Haley Little Children), Djimon Hounsou (Blood Diamond), Eddie Murphy (Dreamgirls), Mark Wahlberg (The Departed).

5. Najbolja sporedna glumica

Adriana Barraza (Babel), Cate Blanchett (Notes on a Scandal), Abigail Breslin (Little Miss Sunshine), Jennifer Hudson (Dreamgirls), Rinko Kikuchi, (Babel)

6. Najbolji redatelj

Alejandro Gonzalez Inarritu (Babel), Martin Scorsese (The Departed), Clint Eastwood (Letters From Iwo Jima), Stephen Frears (The Queen), Paul Greengrass (United 93)

7. Najbolji strani film

"After the Wedding", Danska; "Days of Glory (Indigenes)", Alžir; "The Lives of Others", Njemačka; "Pan's Labyrinth", Meksiko; "Water", Kanada

8. Najbolja adaptacija

Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Peter Baynham, Dan Mazer i Todd Phillips, "Borat Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan"; Alfonso Cuaron, Timothy J. Sexton, David Arata, Mark Fergus i Hawk Ostby, "Children of Men"; William Monahan, "The Departed"; Todd Field i Tom Perrotta, "Little Children"; Patrick Marber, "Notes on a Scandal"

9. Najbolji originalni scenario

Guillermo Arriaga, "Babel"; Iris Yamashita i Paul Haggis, "Letters From Iwo Jima"; Michael Arndt, "Little Miss Sunshine"; Guillermo del Toro, "Pan's Labyrinth"; Peter Morgan, "The Queen"

10. Najbolji animirani film

"Cars", "Happy Feet", "Monster House"

11. Najbolja umjetnička režija

"Dreamgirls", "The Good Shepherd", "Pan's Labyrinth", "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest", "The Prestige"

12. Najbolja kinematografija

"The Black Dahlia", "Children of Men", "The Illusionist", "Pan's Labyrinth", "The Prestige"

13. Najbolji zvuk

"Apocalypto", "Blood Diamond", "Dreamgirls", "Flags of Our Fathers", "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest"

14. Najbolji zvučni efekti

"Apocalypto", "Blood Diamond", "Flags of Our Fathers", "Letters From Iwo Jima", "Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest"

15. Najbolji početni uspjeh

"Babel", Gustavo Santaolalla; "The Good German" Thomas Newman; "Notes on a Scandal", Philip Glass; "Pan's Labyrinth", Javier Navarrete; "The Queen", Alexandre Desplat

16. Najbolja originalna pjesma

"I Need to Wake Up" iz "An Inconvenient Truth," Melissa Etheridge; "Listen" iz "Dreamgirls", Henry Krieger, Scott Cutler i Anne Preven; "Love You I Do" iz "Dreamgirls", Henry Krieger iz Siedah Garrett; "Our Town" iz "Cars", Randy Newman; "Patience" iz "Dreamgirls", Henry Krieger i Willie Reale

17. Najbolja kostimografija

"Curse of the Golden Flower", "The Devil Wears Prada", "Dreamgirls", "Marie Antoinette", "The Queen"

18. Najbolji dokumentarni film

"Deliver Us From Evil", "An Inconvenient Truth", "Iraq in Fragments", "Jesus Camp", "My Country, My Country"

19. Najbolji kratki dokumentarni film

"The Blood of Yingzhou District", "Recycled Life", "Rehearsing a Dream", "Two Hands"

20. Najbolja produkcija

"Babel", "Blood Diamond", "Children of Men", "The Departed", "United 93"

21. Najbolji make-up

"Apocalypto", "Click", "Pan's Labyrinth"

22. Najbolji kratki animirani film

"The Danish Poet", "Lifted", "The Little Matchgirl", "Maestro", "No Time for Nuts"

23. Najbolji kratki film uživo

"Binta and the Great Idea (Binta Y La Gran Idea)", "Eramos Pocos (One Too Many)", "Helmer & Son", "The Saviour", "West Bank Story"

24. Najbolji specijalni efekti

"Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest", "Poseidon", "Superman Returns"

Komisija za dodjelu Oskara je ranije objavila da je za životno djelo nominiran Ennio Morricone.

Komentari (0)
Email adresa: (nije obavezno)

Tekst ispravke: