Njemačka vlada potvrdila
1.2k
Kancelarka Angela Merkel će morati u karantin, imala kontakt sa zaraženim doktorom
A. B.
Foto: EPA-EFE
22.03.2020.
Kancelarka Njemačke Angela Merkel će morati biti u karantinu nakon što je saznala da se sastala sa doktorom koji je u međuvremenu testiran pozitivno na koronavirus.
Kako piše Kurier, ovu informaciju je u Berlinu potvrdio glasnogovornik Vlade Njemačke Steffen Seibert. Naime, u petak je kancelarka Merkel održala sastanak sa doktorom, koji se u međuvremenu testirao na koronavirus i zbog toga i ona mora vrijeme provesti u karantinu kako bi zaštitila svoje zdravlje, ali i okoline.
Merkel je danas ranije pozvala stanovništvo da se u ovim trenucima "odrekne i žrtvuje" zbog lične, ali i dobrobiti cijele zajednice.
"Javni život i socijalni kontakti morali bi biti dodatno smanjeni uvođenjem novih pravila. Također se trebate pridržavati i udaljenosti koja je predviđena da se ne bi širila zaraza", rekla je Merkel.
Možda vas zanima
Izdržao sve zbog SP-a
Demirović pobijedio veliki strah i konačno stigao u Ameriku, naš napadač priznao da se boji letenja
4 sata
Provedeno istraživanje
Samo jedna država u svijetu može proizvoditi dovoljno hrane za svoje stanovništvo
31 minut